שם:
טל':
אימייל:
 
 

הדברה אלקטרונית

ההדברה האלקטרונית היא טכנולוגיה, שמאתרת את החולשות של כל מזיק ומרחיקה אותו באופן פעיל, ללא צורך בהמתנה לתגובה מצד המזיקים (כמו כניסה לתוך מלכודת או אכילת רעל).
שיטת ההדברה האלקטרונית מבוססת על שיטות עיקריות אלו:

אולטרא סאונד
לבעלי חיים רבים, כולל תיקנים, עכברים וחולדות, ישנו טווח שמיעה רחב משמעותית מבני אדם. טווח זה מגיע לתדרים גבוהים, גם לתדר שאינו בטווח השמיעה של בני אדם - אולטרא סאונד.
על בסיס עובדה זו, הדברה אלקטרונית משדרת, בטווח התדרים של כל מזיק, גלי אולטרא סאונד.
המזיקים נאלצים לברוח מהסביבה העוינת, מפני שאינם יכולים לשאת את הרעש הרם והצורם.

שימוש בגלי קול
ישנם בעלי חיים, הרגישים לתדרים נמוכים של גלי קול. לדוגמה, כדי להרחיק יונים, נעשה שימוש במערכת המשדרת צלילים חזקים. ניתן לכוון ולהתאים את עוצמתם ע"י המשתמש.

שיבוש שדה אלקטרו-מגנטי
שיבוש של שדה אלקטרו-מגנטי בסביבה רלוונטית, הינו יעיל במיוחד לנמלים. הן מסתמכות על שדות אלו כדי להתמצא במרחב. השיבוש גורם לנמלים לנטוש את סביבתן ולאתר נקודת ייחוס חדשה, כדי שתוכלנה להתמצא בסביבתן. שיבושו של השדה האלקטרו-מגנטי לא משפיע על בני אדם. בנוסף, הוא אינו משבש תפקוד של מכשירי חשמל.

תנודות סיסמולוגיות
תנודות אלו יעילות עבור הרחקת חולדים, המתגוררים במחילות תת קרקעיות. המכשיר ננעץ באדמה. לאחר מכן, הוא משדר ויברציות לשטח הרלוונטי המוגדר מראש. ויברציות אלו מטרידות את החולדים, שנאלצים לנטוש את המקום.

מערכות מונחות תנועה
מערכות אלו מופעלות ע"י גלאי תנועה (ראדאר, נפח). הן משדרות אלמנטים שונים כדי להרחיק מזיקים כמו ציפורים.
מערכות אלו מופעלות בזמנים קצובים.

תאורה
סוגים שונים של תאורה הם אפקטיביים עבור הרחקת ציפורים, אשר שכיחות באזורי תעשייה ומחיה. התאורה יוצרת בהלה ומרחיקה אותן מהמקום.


יתרונותיה של הדברה אלקטרונית

הגנה אפקטיבית נגד מזיקים
הדברה אלקטרונית מתבצעת ע"י איתור נקודת החולשה של כל מזיק. מידע זה מנוצל כדי להרחיקו מהסביבה. בשונה משיטות מסורתיות המיועדות להרחקה של מזיקים, הדברה אלקטרונית אינה מתבצעת ע"י שימוש ברעלים שונים. בכך, היא שומרת על האנשים שעובדים או מתגוררים במקום, ילדיהם וחיות המחמד שלהם.

הדברה אלקטרונית - שיטה אקולוגית ירוקה
שיטות הדברה סטנדרטיות מבוססות על פיזור של מגוון רעלים במצבי צבירה שונים כמו ג'ל, גז ומוצק. חומרי הדברה אלו מסוכנים ופוגעים לא רק במזיקים - אלא גם בסביבה, חיות המחמד ובני האדם.
הדברה אלקטרונית נקייה לחלוטין מחומרים מסוכנים ורעילים. היא מתבססת על מערכות, שיוצרות סביבה עוינת למזיקים ומובילה לעזיבתם מהמקום.

הדברה אלקטרונית היא השיטה היעילה, הבריאה והפשוטה ביותר
השיטה אינה משתמשת בחומרי הדברה. מסיבה זו, לא צריך לפנות את המקום ולא לנקות בסיום ההדברה. אין צורך בטיפול חוזר בחומרי הדברה. המערכת מותקנת במהירות ובקלות, מבלי להשבית את יומכם בבית/בעבודה.
יתרון משמעותי נוסף של הדברה אלקטרונית על הדברה כימית, הוא שאין היערמות של פגרים,  העלולים לגרום לריח לא נעים, מחלות והעברת חיידקים. אין צורך לאתר ולפנות את הפגרים, פעולות נדרשות ושכיחות בסיום הדברה כימית.

הדברה אלקטרונית - פתרון לטווח ארוך
חומרי הדברה הינם חומרים שתוקפם מוגבל. יש לחזור על תהליך ההדברה כל מספר חודשים, מה גם שהשפעת החומרים נחלשת בשל ניקיון ואותם חומרים אינם יעילים לאורך זמן. לעומת זאת, הדברה אלקטרונית אפקטיבית לשנים רבות. משך החיים הממוצע של המכשירים מגיע ל-8 שנים ויותר. אין צורך בטיפולים תקופתיים להדברה.

באמצעות הדברה אלקטרונית ניתן להקדים תרופה למכה
מערכות ההדברה אלקטרונית אפקטיביות גם למניעת כניסת מזיקים, מלכתחילה. המערכות פועלות באופן רצוף וממושך. בכך, הן מונעות חדירת מזיקים אל סביבת העבודה/המגורים.