2676
3545
4385
5374
6297
7251
8296
9197
11096
 

הדברה בירוק

 הדברה בירוק, אשר נקראת לעתים קרובות יותר הדברה ירוקה, היא הדברה אשר יש לה הרבה מאוד יתרונות. כאשר מדברים על הדברה בירוק או הדברה ירוקה חשוב להבין כי הדבר אינו כולל רק שיטה אחת אלא זהו שם גג למספר גדול של שיטות הדברה שונות. שיטות הדברה ירוקה זוכות היום לתשומת לב מיוחדת כחלק ממגמה כוללת לשמירה על איכות הסביבה. במקום להשתמש בחומרי הדברה סינטטיים אשר מזיקים לסביבה ולא פעם רמת הרעילות שלהם גבוהה יחסית – זאת אומרת, הם פוגעים לא רק במזיקים אשר פוגעים ביבולים אלא גם בבני אדם אשר נחשפים אליהם לעתים קרובות ובחיות שונות, ניתן להשתמש בחומרי הדברה ירוקים.

כך עדיין ניתן להפטר מהמזיקים או להרחיק אותם ולשמור על היבולים מבלי לגרום לנזק נוסף. הדברה בירוק, בניגוד להדברה אשר מבוססת על חומרים כימיים שונים, מבוססת על חומרים המגיעים מהטבע אשר הפגיעה שלהם בבני אדם ובחיות היא נמוכה מאוד. זהו יתרון משמעותי אחד של הדברה בירוק לעומת הדברה המבוססת על חומרים כימיים. הדבר משמעותי במיוחד כאשר ילדים נמצאים בסביבה בה מבצעים הדברה: הם רגישים יותר לחומרי הדברה כימיים ולכן על מנת לשמור על בריאותם עדיף להשתמש בחומרי הדברה ירוקים.

הדברה בירוק
הדברה בירוק לא רק שלא פוגעת בבני אדם ובחיות שונות, אלא כאמור לעיל, פוגעת פחות בסביבה ועוזרת לשמור על הסביבה. זה נגרם בין היתר משום שחומרי הדברה טבעיים מתפרקים מהר יותר מחומרי הדברה סינטטיים וכימיים. הדברה בירוק היא גם יעילה ממש כמו הדברה כימית בהפטרות ממזיקים וזהו יתרון משמעותי נוסף. מי שמתלבט האם לבצע הדברה כימית או לבצע הדברה בירוק וחושב כי הדברה כימית יעילה יותר משום שהיא חזקה יותר, כדאי לדעת שגם הדברה בירוק יעילה לא פחות מהדברה כימית. הדבר נכון בפרט כאשר מדובר על הדברה של הגינה הפרטית ולא על הדברה של שדות חקלאיים גדולים. הדברה ירוקה, כאמור לעיל, יכולה להתבצע במספר גדול של שיטות ועל מנת להגיע לתוצאות היעילות והטובות ביותר יש לדעת גם להתאים לכל מצב ולכל שטח את הסוג הנכון של הדברה בירוק.