2676
3545
4385
5374
6297
7251
8296
9197
11096
 

הדברה טבעית

הדברה טבעית היא הדברה אשר מתבססת על חומרים טבעיים אשר אינם מזיקים לסביבה ובעיקר על חומרים אשר מקורם בצמחים. חומרי הדברה אלו דוחים חרקים שונים שמגיעים כאורחים לא רצויים לביתנו. בדרך כלל הדברה מתבצעת בעזרתם של חומרים כימיים וסינטטיים שרמת הרעילות שלהם גבוהה ומסוכנת, בפרט לילדים, לנשים בהריון ולאנשים חולים. לעומת חומרים אלו, הדברה טבעית או הדברה אורגנית היא הדברה אשר מבוססת על חומרים טבעיים אשר לא רק שאינם פוגעים בסביבה, למשל הם אינם פוגעים בצמחים ואינם פוגעים במאגרי מים, אלא גם בעלי רמת רעילות נמוכה מאוד אשר אינה פוגעת בבני אדם ואשר אינה פוגעת בחיות מחמד. זוהי גם הסיבה שלאחר שמבצעים הדברה בעזרת חומרי הדברה טבעיים אין צורך להתפנות מהבית או להזהר לבוא במגע עם חומרי ההדברה.

על אף שהדברה זו רעילה פחות היא אינה יעילה פחות מחומרי הדברה אחרים. הדברת טרמיטים מהירה הדברה זו יעילה מאוד להתמודדות עם מזיקים שונים בפרט כאשר היא נעשית על ידי בעלי מקצוע מנוסים. הדברה טבעית היא הדברה אשר תופסת יותר ויותר פופולאריות ויותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות הגדולה שלה. כיום אנשים רבים מבינים כי הם לא יכולים לפגוע בסביבה ללא הכרה וכי עליהם לנסות להתמודד עם בעיות בדרכים שונות מכפי שהם התמודדו איתן עד כה. הדברה טבעית היא הדברה יעילה מאוד, כפי שנאמר לעיל, אך כזו שאינה פוגעת בסביבה ואינה פוגעת בבני אדם ובחיות מחמד שרגישים גם הם מאוד לחומרי הדברה כימיים. הדברה טבעית היא הדברה שניתן להשתמש בה נגד מגוון גדול של מזיקים הכוללים בין היתר תיקנים (ג'וקים), פרעושים, קרציות, נמלים וכן הלאה.
 הדברה טבעית
מקום אחד בו ניתן לרסס בעזרת הדברה טבעית הוא במטבח. בדרך כלל כאשר מבצעים הדברה במטבח צריך להזהר מאוד משום שחומרי ההדברה הם רעילים ויכולים לפגוע בנו. עם זאת, כאשר משמתמשים בחומרי הדברה טבעיים או אורגניים הפגיעה היא כמעט מזערית ולכן השימוש בחומרי ההדברה כמעט ואינו מסוכן. מלבד הדברה טבעית במטבח ניתן לבצע הדברה טבעית גם בפינות אחרות בבית ובין היתר גם בחצר. כך שבהחלט כדאי לעבור להשתמש בחומרי הדברה טבעית.