2676
3545
4385
5374
6297
7251
8296
9197
11096
 

הרחקת ציפורים

הרחקת ציפורים נעשית כאשר הציפורים, אשר לרוב מצייצות בחן מחוץ לאדן החלון שלנו ועוזרות לנו לחבר אותנו לטבע, נהפכת למטרד של ממש. ציפורים לא פעם אוהבות לקנן לא רק בצמרותיהם של העצים אלא גם על המזגן שלנו, על חבלי הכביסה, על הגג וכן הלאה. לעתים קרובות קינון של ציפורים קרוב כל כך אלינו יכול להיות מטרד של ממש. מטרד אחד נובע מהלשלשת של הציפורים. מטרד אחר נובע מכך שהציפורים יכולות להעביר לבני אדם מספר מחלות. יונים, למשל, נושאות על גופן כיני יונים אשר יכולות להעביר מחלות הלאה לבני אדם. מטרד נוסף של ציפורים הוא שהן יכולות לגרום נזק למשטחים שונים וגם לצבע הרכב שלנו ומטרד אחר קשור לרעשים שיכולים להפריע לנו אם הם מוגזמים. כך שאם אתם מגיעים למצב שבו הציפורים נהפכות למטרד גדול ניתן להזמין חברה מקצועית אשר מתמחה בהדברת רעשים.

הרחקת ציפורים יכולה להתבצע נגד מספר רב של ציפורים אשר קיימות באזורנו. הציפורים האלו, כאמור לעיל, יכולות לקונן על הגג שלנו, על אדן החלון, על המזגן וכן הלאה. בארץ ישנם מינים רבים של ציפורים ובין המינים האלו ניתן למנות בין היתר את הדרורים, את הסנוניות, את הזרזירים, את העורבים וגם את היונים. כאמור לעיל, יונים מהוות בעיה קשה במיוחד משום שהן יכולות להעביר מחלות קשות לבני אדם והן מהוות מפגע רציני במיוחד בערים.

הרחקת ציפורים
הרחקת ציפורים יכולה להתבצע על ידי שימוש במספר שיטות שונות. הרחקת ציפורים, כשמה כן היא, אמורה אך ורק להרחיק את היונים מהאזור והיא אינה כוללת הדברה, הרעלה או לכידה של ציפורים. סוג אחד של שיטה של הרחקת ציפורים קשורה להדברה אלקטרונית: זוהי אינה הדברה אשר פוגעת ביונים פיזית אלא מדובר בהשמעת קולות של עופות דורסים המפחידים את הציפורים בעזרת מכשירים אלקטורניים. שיטה נוספת להרחקת ציפורים כוללת הצבת דחליל, לרוב בצורה של עוף דורס, אותו מניחים במקום בו הציפורים בדרך כלל מקננות. שיטה נוספת להרחקת ציפורים כוללת הנחת רשתות, למשל, מסביב למרפסות ובכך מונעים מהציפורים להגיע אל המקומות בהן הן נוהגות לקנן. כך שישנן מספר רב של שיטות יעילות ומקובלות לביצוע הרחקת ציפורים.

 לקריאה נוספת:  הרחקת יונים

.