2676
3545
4385
5374
6297
7251
8296
9197
11096
 

מכשיר נגד עטלפים

הדברה במרכז היא הדברה אשר מתבצעת בלב-ליבה של הארץ, בה מרוכזים מרבית התושבים של מדינת הישראל. המרכז קורץ לא רק לצעירים אשר רוצים לגור במרכז תל אביב, אלא גם לזוגות צעירים שרוצים לגורמכשיר נגד עטלפים הוא מכשיר אשר עוזר להרחיק עטלפים מחייכם. אך מדוע בעצם יש צורך להרחיק את אותם העטלפים? עטלפים הם למעשה יונקים ולמעשה יונקים מעופפים. רק אחד מהזנים החיים בארץ ניזונים מפירות והשאר ניזונים בחרקים. לרוב הם מתקבצים במקומות חשוכים כמו צמרות של עצים, במערות ולעתים הם אף יתקבצו במבנים נטושים או בחניונים. עטלפים אינם מסבים נזק לבני אדם והם כמעט ואינם מסתבכים בשערותיהם של בני אדם כפי שנהוג לחשוב.

כמו כן, הם נושכים בני אדם רק אם אלו מטרידים אותם ומנסים להחזיק אותם בידיים חשופות. אם כן, מדוע אם העטלפים אינם חיה מסוכנת לעתים אנחנו רוצים להרחיק אותם מסביבת המגורים שלנו? באזורים חקלאיים עטלפים אשר ניזונים מפירות יכולים לפגוע בתוצרת חקלאית. כמו כן, עטלפים אשר חיים בצמוד לבני אדם לא פעם גורמים לריחות לא כל כך נעימים וגורמים ללכלוך רב בסביבת העצים עליהם הם חיים בשל הפרשותיהם. כמו כן, הם יכולים לגרום לרעש שיפריע לתושבים.

מכשיר נגד עטלפים הוא מכשיר שרק מרחיק את העטלפים ואינו פוגע בהם. חשוב להבין כי עטלפים הם חיה מוגנת ואין לנסות לפגוע בהם או חלילה להרוג אותם, גם אם הנוכחות שלהם מהווה מטרד של ממש. כמו כן, מאוד לא מומלץ לנסות להרחיק את העטלפים לבד אלא להעזר בשירותים של חברות מקצועיות אשר יש להם ניסיון רב בהתמודדות בהצלחה עם מטרד של עטלפים.

מכשיר נגד עטלפים
 מכשיר הדברה נגד עטלפים בדרך כלל פועל על צלילים. בדומה למשרוקיות אשר שורקים בעזרתן והן משמיעות צלילים שמפריעים אך ורק לכלבים ובני אדם לא יכולים לשמוע אותם, יש גם צלילים ותדרים אשר מפריעים לעטלפים. מכשיר נגד עטלפים הוא מכשיר אשר למעשה מפיק צלילים בתדירים האלו. עם השימוש במכשיר נגד עטלפים העטלפים אמורים להיות מוטרדים מהצליל ולאחר מכן לעזוב את המקום, ללא פגע כמובן, והם יכולים להפסיק להוות מטרד. מכשיר נגד עטלפים יכול להיות גם מעין רשת אשר נמצאת מתוחה מעל לענפיו של העץ ומונעת מהעטלף לטנף את הרחוב. כמו כן, ניתן לנסות גם טיפולים הורמונליים אשר יגרמו לנשירת הפירות על העץ וגם דבר זה ישמש כמעין מכשיר נגד עטלפים.

 לקריאה נוספת:    הרחקת עטלפים      |     טיפול ביריקות עטלפים      |     מידע מקדים על טיפול בעטלפים 

קיטורן תעשייתי