2676
3545
4385
5374
6297
7251
8296
9197
11096
 

מרחיק עטלפים

 מרחיק עטלפים הוא בדרך כלל בעל מקצוע אשר יש לו מגוון גדול של שיטות להרחקת עטלפים. עטלפים יכולים להוות מטרד של ממש לעתים, לא משום שהם מסוכנים לבני אדם, אלא בעיקר להוות מטרד של רעש ושל לכלוך. כאשר מזמינים מרחיק עטלפים, בדומה מאוד להרחקת יונים, לא מבצעים הדברה ולא הורגים את העטלפים. אפילו לא פוגעים בהם מבחינה גופנית אלא מנסים להקשות עליהם ולשבש את שגרת החיים שלהם על מנת שיעזבו, ללא פגע. יש כמה וכמה שיטות שונות אשר הוכחו כיעילות להרחקת עטלפים. כדאי מאוד לא לנסות ולהרחיק את העטלפים לבד אלא להעזר בבעל מקצוע – מרחיק עטלפים אשר יעזור לכם להפטר מהבעיה בצורה יעילה, כאמור לעיל, מבלי לפגוע בעטלפים.

מרחיק עטלפים, כאמור לעיל, משתמש במגוון שיטות שונות להרחקת עטלפים. שיטה אחת שבה משתמש מרחיק עטלפים הוא להציב דחליל של ינשוף על העץ בו נמצאים העטלפים, על גג של בניין או על קירות הבניין. דחליל זה עוזר להרחיק אותם וכמובן שאינו פוגע בהם. העטלפים מפחדים מהינשופים משום שהוא טורף אותם בטבע ולכן הדחליל יעיל. בשל חוש הראייה הלקוי של עטלפים כדאי להבליט את הבובה של הינשוף ולהפוך אותה לבולטת יותר, למשל, בעזרת פנס. שיטה אחרת בה משתמש מרחיק עטלפים הוא הנחת כל מיני דוקרנים המונעים מהעטלפים לנוח על העץ ליד הבית שלנו או על קירות המבנה ובכך הוא גורם להם לעבור אל מיקום אחר ובעייתי פחות עבורנו. שיטה נוספת בה משתמש מרחיק עטלפים היא רשתות גדולות מאוד ששמים על העץ או על המקום בו עטלפים נוהגים לשהות.

מרחיק עטלפים מחליט באיזו שיטה להשתמש על פי הנסיון שלו ועל פי ההתרשמות מסוג העטלפים ומהתנאים במקום. כמו כן, בהחלט יכול להיות כי הוא ינסה שיטה אחת אשר תתגלה כפחות יעילה ולאחר מכן ינסה שיטה אחרת אשר תתגלה כיעילה יותר. שיטה נוספת להרחקת עטלפים בה משתמש מרחיק עטלפים הוא שימוש בלפידי עשן אשר גורמים לעטלפים חוסר נוחות רב בשל רגישותם לריחות. עוד שיטה של מרחיק עטלפים היא להרחיקם בעזרת גלי קול, להם הם רגישים. כך שישנן מגוון שיטות שונות ויעילות בהן נעזר מרחיק עטלפים.

 מרחיק עטלפים